Duża dramaturgia w upalne południe

Sporo emocji przy żarze lejącym się z nieba. Tak w skrócie można podsumować niedzielne spotkanie.

W samo południe biało-czerwoni rywalizowali na wyjeździe z solidnie wzmocnionym beniaminkiem Artbud Group IV Ligi, zespołem Polonii Golina.

Początek z lekką przewagą gospodarzy, ale spotkanie szybko się wyrównało. W 20 minucie przed szansą stanął Adam Sobański, ale futbolówkę odbił golkiper miejscowych Tobiasz Nowicki.

W 31 minucie błąd ostrowian wykorzystał Rafał Steczyński wprawiając w euforie golińską publiczność, która niemal w komplecie stawiła się na kameralnym obiekcie.

9 minut później błysnęła młodzież Ostrovii. Adam Sobański dograł piłkę do Michała Derwicha, który strzałem głową umieścił ją w siatce.

Po przerwie emocji również nie brakowało. W 63 minucie mocne uderzenie Mateusza Rachwalskiego trafiło w słupek. Wysoka temperatura dawała się piłkarzom obu ekip we znaki.

Kwadrans przed końcem na strzał zdecydował się Dawid Przybyszewski wyprowadzając ostrowską drużynę na 2:1. Jeszcze przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Krystian Sobieraj. Z kolei w doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Mikołaj Marciniak, ale piłka po strzale głową przeszła obok słupka.

Polonia Golina – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:2 (1:1)

1:0 Rafał Steczyński (31’)

1:1 Michał Derwich (40’)

1:2 Dawid Przybyszewski (75’)

2:2 Krystian Sobieraj (87’)

Bartosz Jankowski – Mariusz Poślednik (60’ Alan Matuszak), Jakub Jędrzejak (70’ Filip Kwiecień), Nikodem Nowacki, Mateusz Rachwalski, Adam Sobański (84’ Maciej Kaniewski) Patryk Perz, Nikodem Modrzyński (46’ Jakub Kramarczyk), Michał Derwich (72’ Wiktor Sobczak), Mikołaj Marciniak, Dawid Przybyszewski.