Mieszko przerwał serię Ostrovii 1909

Stare porzekadło mówi, że nic dwa razy się nie zdarza. Jednak piłkarze Ostrovii 1909 drugi raz w tym sezonie przegrali z Mieszkiem Gniezno w stosunku 0:3.

Biało-czerwoni słabo weszli w piątkowy mecz rozgrywany na Stadionie Miejskim. W 21 minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie 1:0 kiedy nieatakowany z okolic 18 metra przymierzył Jakub Hoffmann. Tuż przed przerwą najlepszą okazję na wyrównanie miał Jakub Kramarczyk, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczkę.

W przerwie trener Józef Klepak dokonał czterech zmian w swoim zespole, który nie grał tak jak tego oczekiwał. W drugiej części meczu wyglądało to już lepiej, ale gracze z Gniezna cofnęli się do defensywy nie pozwalając biało-czerwonym na stworzenie okazji podbramkowych. Gospodarze musieli też uważać na graczy Mieszka – kilka udanych interwencji zanotował Bartosz Jankowski.

W doliczonym czasie gry atakujący biało-czerwoni stracili dwie bramki.

Do zakończenia rozgrywek pozostała jeszcze jedna kolejka. W najbliższy czwartek, 20 czerwca o godzinie 18.00 Ostrovia zagra na „wyjeździe” z Centrą Ostrów na Stadionie Miejskim.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Mieszko Gniezno 0:3 (0:1)