Okazałe zwycięstwo rezerw

W niedzielę z mocnym przeciwnikiem w Klasie A zmierzyły się rezerwy Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

Jak się jednak okazało na boisku podopieczni trenera Konrada Ruska zanotowali pewnie zwycięstwo 7:1 nad ekipą Dąb Dębnica. Strzelanie w 9 minucie rozpoczął Jakub Cierniewski, który dobił wcześniejsze uderzenia Wiktora Sobczaka i Mikołaja Błocha odbite przez golkipera zespołu z Dębnicy. Dla zawodnika z rocznika 2008 było to pierwsze trafienie w przygodzie z seniorskim futbolem.

Do przerwy biało-czerwoni wygrywali już 4:0 po dwóch trafieniach Wiktora Sobczaka i jednym Mikołaja Błocha.

Tuż po zmianie stron gola dla przyjezdnych zdobył z rzutu wolnego Dominik Golec. Dwie minuty później po przeciwnej stronie boiska podobnym wyczynem popisał się Oliwier Urbaniak. Kolejne gole padły łupem Bartosza Kałużnego i Dawida Duczmala. Kwadrans przed końcem spotkania do wykonania rzutu karnego podszedł Mikołaj Błoch, ale górą był bramkarz rywali.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Dąb Dębnica 7:1 (4:0)

1:0 Jakub Cierniewski (9’)

2:0 Wiktor Sobczak (26’)

3:0 Wiktor Sobczak (33’)

4:0 Mikołaj Błoch (45’)

4:1 Dominik Golec (48’, rzut wolny)

5:1 Oliwier Urbaniak (50’ rzut wolny)

6:1 Bartosz Kałużny (56’)

7:1 Dawid Duczmal (80’)

Ostrovia: Igor Pietrzak – Jakub Różański, Wiktor Kuliński (Filip Hausman), Dominik Jackowski, Bartosz Kałużny (70’ Dawid Duczmal), Jakub Cierniewski, Oliwier Urbaniak, Olivier Dolata, Adam Wojciechowski (65’ Kacper Mielniczek), Wiktor Sobczak (60’ Kacper Kusy), Mikołaj Błoch.