Walczyli w osłabieniu, wracają bez punktów

Wyjazdowa niemoc Ostrovii 1909, ale mimo porażki w Lesznie grając w osłabieniu zespół stawił się miejscowej Polonii 1912.

To nie był łatwy tydzień – ze względu na choroby biało-czerwoni trenowali nie w pełnym zestawieniu. Szansę debiutu w IV Lidze między słupkami ostrowskiej bramki otrzymał Igor Pietrzak, po tym jak nie w pełni zdrowia był Bartosz Jankowski.

Po kwadransie gry biało-czerwoni zmuszeni byli grać w osłabieniu bo czerwoną kartkę za faul na przeciwniku ujrzał Patryk Perz.

Podopieczni trenera Józefa Klepaka grali bardzo mądrze i uważnie nie pozwalając gospodarzom na przejęcie inicjatywy w meczu.

W 71 minucie wymiana podań zaowocowała trafieniem Adama Piwońskiego dla zespołu Polonii. Ten sam zawodnik 10 minut podwyższył na 2:0.

Końcowy rezultat nie odzwierciedla wydarzeń na murawie. Punktów dziś nie ma ale postawa ostrowskiej drużyny może napawać optymizmem na kolejne spotkania.

Polonia Leszno – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:0 (0:0)