Zawisza ma patent na Ostrovię

Frekwencyjny i organizacyjny sukces nie poszedł w parze z dobrym wynikiem seniorów Ostrovii 1909.

Nim zabrzmiał pierwszy gwizdek na murawie Stadionu Miejskiego razem z piłkarzami obu ekip pojawił się Piotr Kasprzyk. Zosia Buszewska reprezentantka Polski przekazała koszulkę na licytację z której dochód wesprze rehabilitację „Kapy”.

W pierwszej połowie biało-czerwonym dopisywało szczęście. Dwukrotnie po strzałach zawodników Zawiszy Łęka Opatowska piłka trafiała w słupek.

Gola na wagę trzech punktów dla beniaminka RedBox V Ligi zdobył Kamil Jurasik.

Ostrovia od 60 minuty grała w osłabieniu po tym jak drugi żółty kartonik ujrzał Paweł Zadka.

W końcowym rozrachunku biało-czerwoni przegrali 0:1. Piłkarze Zawiszy trzeci raz w tym sezonie okazali się lepsi od ostrowskiej drużyny.

Ostrovia 1909 – Zawisza Łęka Opatowska 0:1 (0:0)